Ultimaker 2+ Connect

Ultimaker 2+ Connect – Ваш сигурен партнер во светот на 3D печатење!

Ultimaker не е само бренд на 3D печатачи. Ова е нов систем за лесно и практично 3D печатење, со далечински пристап, високи перформанси, достапно 24/7 и што е најважно – лесно одржување.

Започнете да печатите на Ultimaker начин, со најновиот Ultimaker 2+ Connect 3D печатач и заштедете 80% на прототипови и мали детали.

Понекогаш технологијата со единечен екструдер е сè што ви треба, не само за првите чекори во светот на 3D печатењето, туку и за цела основа за производство на 3D производи. Ultimaker 2+ Connect е базиран на еден од најуспешните претходни модели, но со нов екран на допир, со додадена интуитивност и повеќе софтверски апликации. Функцијата за мрежно поврзување Wi-Fi или Ethernet овозможува далечинско печатење во облак со гарантирана безбедност.

Лесно поставување и инсталирање, буквално за неколку минути

Ultimaker 2+ Connect е дизајниран да ја олесни инсталацијата што е можно полесно – отпакувајте, поврзете само три компоненти и започнете. Неговиот ергономски дизајн и подобреното израмнување на платформата обезбедуваат лесна употреба. А неговото одржување трае само околу 20 минути месечно.

5 Items sold in last 30 days

17 People watching this product now!
  • Pick up from the 3DHub

To pick up today

Free

  • Courier delivery

Our courier will deliver to the specified address

1 Day

call for price

  • Warranty 1 year

Payment Methods:

Description

Ultimaker 2+ Connect gives your first step into our world of easy and seamless 3D printing – with a new touchscreen and remote printing capabilities.

Ultimaker 2+ Connect:

Внатрешен волумен на печатење: 223 x 220 x 205 mm

Брзина на печатење: <24 mm³ / s

Со вградени компоненти на новата генерација: поригидна градежна платформа и строго тестирани профили за работа со различни материјали гарантираат сигурно 3D печатење со постојан квалитет.

2,4-инчен екран на допир во боја: интуитивна контрола и помош за секое дејство и поставување

Широк избор на материјали: печатачот е компатибилен со материјали од различни производители, што ви дава слобода да изберете најсоодветен материјал за вашиот проект или идеја.

Подобрена безбедност: исто така можете да го купите Ultimaker 2+ Connect Air Manager, систем за филтрирање на воздухот што отстранува до 95% од ултра ситните честички и им помага на врелите компоненти побрзо да се ладат.

Димензии на печатачот во собрана форма: 342 x 460 x 580 mm /

Нето тежина: 10,3 kg

Апликативен софтвер: Ultimaker Cura – софтвер за подготовка / режење модели на печатење + Ultimaker Digital Factory (решение за управување со печатач засновано на облак)

Работи со филамент со дијаметар од 2,85 мм.

Гарантен период: 12 месеци

 

The Ultimaker 2+ gives you access to the entire Ultimaker ecosystem, including:

• Ultimaker Essentials (unending enterprise software subscription)

• Ultimaker Cura (full settings and monitoring compatibility)

• Ultimaker Digital Factory (remote printing and management)

• Ultimaker 3D Printing Academy (e-learning modules)

• A global network of service partners (setup and training)

Specification

Customer Reviews

0 reviews
0
0
0
0
0

There are no reviews yet.

Show only reviews in English (0)

Be the first to review “Ultimaker 2+ Connect”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 2 3 4 5
1 2 3 4 5
1 2 3 4 5